11 Aralık 2007 Salı

Kahve ve Kitap Keyfinin Dayanılmaz Hafifliği!

Kitap ve kahve ya da kitap ve Çay:) Şöyle sakin bir pazar günü, kahvaltı sonrası en rahat koltuğunuza kurulup, yanınızda sıcacık bir çay ya da kahveyle satırlar arasına gömülmek...Şimdi hepinizin canı istedi, değil mi? Burçakcım bu fikirden yola çıkarak, çok güzel bir paylaşıma ev sahibeliği yaptı. Öncelikle bu fikir için kendisine buradan çok teşekkürler! Bu tür paylaşımlar hem birbirimizi daha iyi tanımamıza yardımcı oluyor, hem de yoğun geçen günlerde birer mola oluyor bizim için. Etkinlik çekilişinde bana Burçakcım çıktı. Ben tabiki bir panik oldum, ev sahibesine hediye almak bana düştü diye:) İşin ilgimç yanı, Burçak tam bir kitap kurdu:) Tüm arşivini didik didik ettim acaba hangi kitabı okumamıştır diye. En sonunda dumanı üstünde bir kitap aldım. Ben ise sayfasını ve Sevgili Esra ile çıkardıkları Kevgir'i çok zevkle okuduğum Miss Zerrin'den, taaa Kıbrıs'tan çok zevkli hediyeler aldım.
Zerrincim bana çok severek okuduğum bir yazar olan Murathan Mungan'dan Yaz Geçer kitabını göndermiş. Yanında da Kıbrıs'ın meşhur Con kahvesi ve kocaman tam bana göre bir kupa. İnsan hediyeleri gelince çocuk gibi seviniyor:) İnce ve zevkli hediyeler için Zerrin'e çok ama çok teşekkürler. Kitabın ilk şiiri: Yalnız Bir Opera. Benim de favorimdir. Hiç unutmam lisedeyken okumuştum. Zerrincim bu satırlar senin için:

Daha o gün anlamalıydım bu ilişkinin yazgısını

Takvim tutmazlığını

Aramızda bir düşman gibi duran zamanı

Daha o gün anlamalıydım

Benim sana erken

Senin bana geç kaldığını...

16 yorum:

zerrin - misss dedi ki...

:))) Canım Seblam,

ne güzel sevdiğin bir şiirin bulunduğu kitabı göndermişim. Benimde favorim olan bir şiir favrorim olan bir kitap, favorim olan dizeler...

Hediyelerini beğenmene çok sevindim. Daha doğrusu umarım beğenmişsindir :)

Kupayı özellikle ayıla bayıla aldım hatta dayanamadım 3 gün sonra gidip aynından kendimede aldım :) Yani kupa kardeşi olduk :)

Çayını, kahveni içip, güzeeel güzeeel kitabını okumanı canı gönülden isterim..

Hep böyle sıcacık kal seblam.

Sımmsıkı kucaklıyorum
sevgiler.
www.misssgibi.com

emel'ce dedi ki...

Seblacım ne güzel hediyeler öyle:)) Zerrine katılıyorum hep böyle sıcacık kal olurmu:)) öpüyorum..

Burçin'in Denemeleri dedi ki...

Güle güle kullan, okurken keyif al ve afiyetle iç diyorum Sebla'cığım...
Sevgiler,

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Beğenmez olur muyum hiç Zerrincim:) Şiir çok anlamlı ve çok güzel. Demek ki aynı şeyleri hissetmişiz okurken...Kupam süper:) Küçük bardakla çay içmeyi hiç sevmem:) Tekrar teşekkürler. İletişim karşılıklıdır, benden sana yansayan senin sıcaklığın:)Kocaman öptüm:)

Emelcim çok teşekkürler:) Sen de:))

Çok teşekkürler Burçincim:) Sana etkinlikte kolaylıklar!

civciv dedi ki...

ne güzel payalsımlar bunlar böyle güle güle kaullna murathan munganı bende cok sevrim

Lola Lola dedi ki...

afiyet olsun nice keyifli ve de huzurlu kahveler içmeni dilerim o kupayla. bir sürü kitap aldım beni beliyor küsecekler bana :(

aslı kaya dedi ki...

Kitabın çok güzel keyifle okursun inşallah. Hediyelerini güle güle kullan başka keyifli etkinlikler olur umarım.Sevgiler...

kakaolusevgi dedi ki...

cANIM HEDİYELERİNİ GÜLE GÜLE KULLAN,BEN DE KATILMAK İSTERDİM AMA BEN NE OLDUĞUNU ANLAYANA KADAR SÜRE DOLMUŞTU.nEYSE BİR DAHA SEFERE İNŞAALLAH.ÖPTÜM ŞEKER BEN DE SENİ.

sevdamavisi dedi ki...

Seblacığım,
güle güle oku kitabını. güzel bir etkinlik oldu. daha güzellerinde de buluşuruz umarım. sevgiler

Emre dedi ki...

Ohhh mis gibi hediyeler almışsınız birbirinize çok güzel bir paylaşım bencede, hade çayın soğumadan git iç hade:) öperim çok. kitabınında sayfası açık kalmış bak ayraç koymamışsın dikkat et:)

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Teşekkürler Halecim!

Fatoşcum çok sağol:) Valalhi ben de kitaplara göülmük istiyorum:))

Hoşgeldin Aslıcım:) Teşekkürler, bir dahaki etkinlikte görüşmek üzere:)

Kakaoulucum teşekkürler:) Bir dahaki sefere mutlaka haber veririm sana;)

Sağol Sevda Hanım:) İyi ki bir adım attınız, arkasından çok güzel paylaşımlar oldu, olacak da:)

Yeni gelin Emrecim sağol:)

SOFRAM dedi ki...

Sevgili Seblacım, nasılsın, ne güzel bir etkinlik yapmışsınız, sevgili Zerrincimin de hediyeleri çok güzel, güle güle kullan canım,sanal ortamda böylesi dostlukların oluşması ne güzel. Hafta sonunda kahve eşliğinde kitaplarının keyfini çıkarırsın artık canım...
Sevgilerimle ailecek sevgi ve selamlar...

Muhabbet Çiçeği dedi ki...

canımcım, ne güzel bir şiir bu. bend ebayılırım şiirlere. En güzelide hediyelermiş:)Ben kupa bardak hastasıyımdır.Güle güle kullan canım.Yazının başınd ayazdığın o pazar günü keyfini hayal ettim birden . Off offf.Kısa zamanda yapmalıyım öyle bir keyfi. Öpüyorum.

Eda dedi ki...

Ahhh o şiir...
Oysa bilmediğin bir şey vardı sevgilim...
Ben sende bütün aşklarımı temize çektim...
Bu şiir en sevdiklerimden, iyi okumalar...
Sevgiler

Adsız dedi ki...

Canım benim, hayret ettim kendime! Etkinliğe katılan tüm dostlarıma ve arkadaşlarıma yorum bıraktım diye biliyordum. Sana, yorum bırakmayı unutmuşum tatlı kız!
Yazdığın satırlarda kendimi bulduğum çok oldu, inan bana!
İyi ki tanışmışız Seblacığım! Etkinlik ve benim hakkımdaki yazını okurken çok duygulandım tatlım!
Evine hoşgeldin benim canım arkadaşım!

Burçak (mutlulukmutfaktagizlidir)

~Eftelia dedi ki...

Ben de kitap okurken kahve icmekten inanilmaz zevk aliyorum! Cok seviyorum Kahve ve kitap keyfini! Cok guzel yazmissin, cok hosuma gitti :)